Kouzlo vody a citrónu

Kouzlo vody a citrónu

Pitný režim je pro člověka velice důležitý. Musíme si ale dát velký pozor na to, co pijeme. Slazené či bublinkové nápoje nejsou zrovna tou zdravou volbou. Takový pitný režim je pro naše tělo spíše na škodu než užitek. A to je důvod proč bychom jej neměli podceňovat a dobře si jej rozmyslet.

Jak na pitný režim?

Abychom správně nastartovaly trávicí procesy je třeba hned po probuzení vypít nejlépe dvě sklenice vlažné odstáté vody. Tu si již večer můžete připravit na noční stolek, ať je hned po probuzení po ruce. Tento nápoj by měl být jedinou složkou hlavního pitného režimu A dopřát bychom si jej měli před každým hlavním jídlem také v množství dvou sklenic. Jednu sklenku je třeba vypít také před spaním. Tím se zbavíme nočního bloumání do kuchyně pro něco k pití. Pokud jste milovníkem kávy, tak si po každé kávě dopřejte i sklenici vody. Kofein totiž vaše tělo odvodňuje.

Zda pijete během jídla, snažte se tento zlozvyk omezit a pít jen před jídlem.

Voda s citrónem

Pití vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu má skvělé detoxikační účinky. Je však zapotřebí si dát pozor na čistotu a kvalitu citrónu. Aby měl citrón dostatek minerálních látek, je potřeba, aby byl zcela zralý. Proto je uchovávejte v pokojové teplotě. Až bude citrón zralý, dejte jej do lednice. Nejlepší volbou je kupovat BIO citrón. Při výběru sáhněte po menších kouscích, a po méně pórovitých citrónech. Pokud chcete zachovat vitamíny v této šťávě obsažené, nenalévejte ji do horkých nápojů jako je například čaj.

You may also like...