Bylinky proti zdravotním neduhům. Které pomáhají a na co?

Bylinky proti zdravotním neduhům. Které pomáhají a na co?

Zdravotní problémy mohou postihnout každého z nás. Nezávisle na tom, jestli člověka postihne kašel nebo rýma, vždycky stačí vsadit na bylinky. Bohužel většina lidí spíše sáhne po farmaceutických produktech, což je logické, dalo by se říct. Přece jenom v bylinkách a jejich účincích se ne každý vyzná. V tom byly přebornice spíše naše babičky, které věděly, co pomáhá na trávení, co na nadýmání a co snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi. Pojďme se však na malou chvíli dostat do jejich kůže a prozraďme si několik oblíbených bylinek i to, na co pomáhají. 

Když vás postihne průjem nebo nevolnost 

Čili trávicí potíže nejsou ničím příjemným. Člověk může něco špatného sníst a bolavé břicho je rázem na programu dne. Zatímco někdy to jde spodem, jindy horem – jak se lidově říká – v obou případech ale pomůže bylinka zvaná máta.  

Mátu milujeme i ve vodě s citronem. Dokáže tekutině přidat pořádné grády, jak se říká. Podobně ale účinkuje i kmín nebo tymián, které většinou používáme při vaření. 

Na uklidnění pomáhá levandule i meduňka 

V posledních měsících se mezi námi najdou jedinci, kteří bohužel zápasí s nespavostí. Svůj podíl na tom má bezesporu doba, ve které se nacházíme a problémy, které se s ní pojí. Jelikož spánek ke svému zdravému životu potřebujeme, je dobré sáhnout po meduňce nebo levanduli.  

V obou případech si z bylinek připravte jedinečný čaj, nebo si pořiďte esenciální oleje, které rozvoní vaši ložnici. 

Co pomáhá proti zánětům dýchacích cest? 

Pokud vás ale spíše zlobí záněty dýchacích cest, za zvážení stojí tymián nebo mateřídouška. Tyto opět staré známé bylinky jsou v boji proti zdravotnímu problému osvědčené a efektivní. Znovu platí, že nejlepší jsou v podobě čaj nebo odvarů. 

Šalvěj dezinfikuje ústní dutinu 

Mimochodem, nikoliv v dýchacích cestách, ale v ústech se nachází vůbec nejvíce bakterií. Proto bychom se měli snažit ústa pravidelně dezinfikovat. Vyzkoušejte šalvěj nebo bazalku, které mají přesně tuto činnost v popisu práce. 

You may also like...