Benátky severu – Petrohrad

Benátky severu – Petrohrad, který je klenotem Ruska

Město Petrohrad leží na severozápadě Ruské federace na pobřeží Finského zálivu, u ústí řeky. Tento klenot na Něvě je druhé největší ruské město s více než pěti miliony obyvatel. Tímto městem procházely dějiny ovlivňující nejen Evropu, ale i celý náš svět. Žili zde ruští caři a začala tu socialistická revoluce, která změnila významnou část našeho světa na dlouhá desetiletí. Za druhé světové války bylo toto město obléháno fašistickými vojsky a od té doby se mu říká město-hrdina.

Petrohrad

Mezi cizinci je Petrohrad opravdu tím nejpopulárnějším ruským městem a celé toto město je vnímáno jako muzeum pod širým nebem. Kromě mnoha palácových a parkových komplexů, které jsou již právem zařazeny do světového dědictví UNESCO, vás zde čekají nádherná kulturní představení v Mariinském divadle.

Můžete si zde vychutnat pulzující ruch velkoměsta na slavné Něvské třídě, užít si projížďku po řekách a zdejších kanálech říční tramvají. Nejznámější památkou Petrohradu je zcela impozantní Zimní palác, který v dávných dobách sloužil jako sídlo carské rodiny. Leží na Palácovém náměstí a tento ohromný reprezentativní komplex vás ohromí. V minulosti byl Petrohrad totiž hlavním městem celého Ruska.

Zimní palác a další památky

U zimního paláce se nachází slavné muzeum Ermitáž, které spolu se známým pařížským Louvrem nebo moskevskou Treťjakovskou galerií patří k těm největším muzeím celého světa. Vzhledem k velikosti tohoto muzea a jeho mimořádnému významu začněte s prohlídkou hned ráno, prohlídka vám bude trvat několik hodin.

Petropavlovská pevnost i s katedrálou tvoří jednu z nejstarších budov Petrohradu a je jeho samotným základem. Můžete odtud pozorovat populární otevírání mostů. Hned 3 z nich, tedy Trojický, Birževoj a Dvorcový most jsou vidět opravdu přímo od této pevnosti. Zajímavých historických památek a nadpozemsky krásných míst, které vás okouzlí, je zde nepřeberné množství a určitě se vyplatí do Petrohradu zamířit a prohlédnout si jej.

You may also like...