aloe vera

Zázrak jménem aloe vera

Každý z nás doma jistě pěstuje jednoděložní, vytrvalou a především stálezelenou rostlinku jménem aloe vera. Je známá především svými dlouhými dužnatými listy, které jsou na okraji malinko ostnaté. Mnohdy tato květinka i rozkvete, a to do žlutých a červených barev.

Lidé si ji pořizují zejména kvůli jejím blahodárným účinkům, které se vztahují nejen na oblast zdravotnictví, ale také na kosmetiku nebo pomáhají i při hubnutí. Díky zázračným účinkům zahání vrásky. Proto se jí přezdívá „bylinka nesmrtelnosti“. Samozřejmě ji hojně využijete i při popáleninách nebo při hojení jiných poranění.

Aloe je hotový zázrak, který dělá neskutečné věci s naším tělem. Pojďme si ale zdůraznit ty největší oblasti, v nichž tyto hotové zázraky dělá.

1. Kosmetika

Dužina listů aloe vera pomáhá omlazovat pleť, zneškodňuje ekzémy, a dokonce výrazně pomáhá proti akné. Pokud si jí budete denně potírat postižená místa, akné do měsíce zcela zmizí. Tato nepříjemnost se vstřebá díky velkému množství vitaminů, a sice konkrétně díky vitaminu A, E, C a také výjimečně i díky B12. Samozřejmě pakliže se akné či ekzém ztratí, nemusíte dále použít tuto rostlinu. I zde totiž platí, že všeho moc škodí.

V kosmetice také blahodárně působí proti oparům nebo plísním. Pakliže vám například padají vlasy, a to ve velké míře, nebo máte nevyřešitelné problémy s lupy – i při těchto potížích zkuste zázračnost rostlinky aloe. Opět přijdete k naprosté spokojenosti, protože vás najednou tato problematika už nebude trápit.

2. Hubnutí

Aloe vera patří mezi nejznámější a nejléčivější bylinky vůbec. To, že je i pomocníkem v boji s hubnutím – to už jen tak někdo neví. Dodává nám totiž energii a velice pozitivně podporuje imunitní systém. Je totiž velkou zásobárnou vitaminu C. Navíc, stejně jako citron, má detoxikační účinky. Podporuje tedy čistící schopnost organismu.

You may also like...